Aktuality

Sobota 31.7.2010
Příjezd frekventantu uvítali naši důstojníci v nově nafasovaných uniformách. Po rozdělení na ubikace a přidělení svých školitelů se cvičenci odebrali na chutnou a zdravou svačinku. Po ješte chutnější večeři se zbytek večera nesl ve vzpomínkách na léta minulá u instruktážního videa naší akademie.

Neděle 1.8.2010
Dnešního dne byli frekventanti rozděleni do čet, ve kterých budou koexistovat v průběhu svého výcviku. Každá četa si připravila pokřik, kterým bude zastrašovat své soupeře. Večer k našemu táborovému ohni zavítala dámská návštěva z ministerstva, kterou naši táborníci bavili vtipnými scénkami ze života policie. Poté se celí unavení z náročného výcviku odebrali odpočívat na své kavalce.

Pondělí 2.8.2010
Vzbudili jsme se do horkého dne, čehož většina frekventantů využila k ochlazování se u místního bazénu. Na nástupu na buzerplace se dozvěděli jak úspěšní byli při včerejším bavení dámské návštěvy. Večer se po tvrdém výcviku našla chvíle i pro drobné pobavení a tak to naši akademici i se svými lektory pořádně rozotčili v rytmu diska.

Úterý 3.8.2010
Dnes jsme se probudili do deštivého dne, tudíž jsme se jali připravování masek a převleků na středeční karneval. Odpoledne se neslo ve znamení mezičetového soutěžení v rámci fyzického a mentálního výcviku. V nejbližších dnech by se frekventanti měli naučit nafotit místo činu, snímat otisky prstů a plno dalších policejních vychytávek.

Středa 4.8.2010
Po chladnějším ránu nás příjemně překvapilo lepšící se počasí v průběhu celého dne. Díky tomu jsme mohli vyzvat frekventanty k zápasu v softbalu. Večer nás naši svěřenci překvapili krásnými maskami a zpěvem KARAOKE při velkolepém karnevalu. Zábavy dnes bylo až až tudíž zítra přijde na opět řadu tvrdý výcvik.... My z nich ty policajty uděláme :-)

Čtvrtek 5.8.2010
Šestý táborový den bylo počasí velmi příijemné, určitě lepší než nás pravděpodobně čeká ve dnech následujících. V odpoledních hodinách se frekventanti naučili hlídat svého generála a najít generála jiných čet. Všichni jsme zdraví a plní síly a nadšení do dalších dnů.

Pátek 6.8.2010
Počasí stále není žádná sláva, ale ani to nás nemůže zlomit. Odpoledne se frekventanti naučili rozlišovat otisky prstů, zvládli základy ohledání místa činu a výslechu svědků. Ještě pár dnů a budou z nich skuteční policisti, kteří budou pomáhat a chránit. Držte jim i nám palce...

Sobota 7.8.2010
Ikdyž byl tento den téměř celý propršený, poradili jsme si. Celé odpoledne jsem strávili v suchu a teple naší jídelny, kde si frekventanti procvičili své mozkové buňky při vědomostní souteži jménem riskuj. Večer se nesl v duchu čár a kouzel a naši frekventanti cvičili svou bystrost při snaze odhalit triky profesionálního čáryfuka.

Neděle 8.8.2010
S radostí jsme přivítali výrazné zlepšení počasí, tak jsme si užili krásný den, který byl plný překvapení. Hned ráno frekventanti s překvapením hleděli, že je budí a starají se o ně jiní lektoři, než v předchozích dnech. Odpoledne se konal velkolepý zápas ve fotbale mezi frekventanty a jejich instruktory. Lektoří sice vyhráli, ale frekventanti ukázali, co všechno jsme je už naučili. Zítra již bude opět všechno při starém. Čeká nás celodenní pěši výlet po místní krásné přírodě.

Pondělí 9.8.2010
Dnes byl celodenní výlet a ikdyž jsme v jednu chvíli trošku zmokli, všechno jsme zdárně překonali. Mladší frekventanti se povozili na pravých policejních koních a ty starší čekala cesta plná úkolů a nejrůznějších překážek.

Úterý 10.8.2010
Frekventanti si celý den užívali celkem příjemného počasí a byli se svými oddíly. Večer se jako každý den uložili ke spánku, ale netušili, že již brzy je vzbudíme a vyšleme na noční výcvik za záchranou poručíka Hrubce (Dragi). Frekventanti museli splnit mnohé náročné úkoly a na závěr zneškonit banditu a vyluštit číselný kód k místu, kde byl poručík Hrubec (Dragi) vězněn.

Středa 11.8.2010
Dnes se nám krásně vstávalo, protože počasí bylo nejhezčí z celého týdne. Odpoledne se naši frekventanti předvedli a zničili drogové doupě místního gangu. Následně se za přispění instruktorů naučili svépomocí nafotit místo činu speciálním fotoaparátem, jménem dírková komora. Večer si nejmenší oddíly ustlaly přímo v naší jídelně a ty starší se vypravily za dobrodružným přespáním pod širákem. Doufáme, že i zbytek akademického výcviku proběhne stejně příjemně, jako zatím celý jeho průběh. Zítra nás čeká závěrečná etapa, kde frekventatni budou muset zužitkovat všechno co se v průběhu tábora naučili...Držte jim i nám palce.

Čtvrtek 12.8.2010
Dnes nás čekal velký den. Dopoledne i odpoledne jsme si užívali posledních radovánek s oddílem a večer jsme byli oceněni certifikátem policejní akademie. Předtím jsme však museli projít nejtěžší zkouškou. Museli jsme se naučit myslet jako zloději. Odebrali jsme se do lesa, kde nám bylo řečeno, že musíme ukrást předmět, jenž se nachází na jedinečném v táboře. Problém však byl v tom, že celý tábor hlídali naši lektoři a nedali nám nic zadarmo. Ukradením daného předmětu jsme si vysloužili mapu, kde jsme si našli odměnu za úspěšné absolvování policejní akademie. Na slavnotním nástupu jsme pak od našich lektorů v čele s plukovníkem Drobečkem a Majory Rorýskem a Jedličkou obdrželi již zmíněné certifikáty. Jsme úspěšní absolventi policejní akademie SVOJANOV 2010! Hurá..

Pátek 13.8.2010
Poslední celý den na táboře. Dopoledne jsme zvládli rozbalit odměny z minulého večera a nafotili oddílové fotky. Bohužel, jak už to bývá poslední táborový den, musí se uklízet. Po úklidu jsme se všichni zkrášlili a užili si dlouho do noci poslední večer v rytmu tance, vzkazů, ocenění, poděkování a slz..

Sobota 14.8.2010
Jede se domu!! Tímto se s Vámi loučí lektoři policejní akademie, bylo nám na táboře krásně a moc jsme si to užili. Doufáme, že přijedete znovu a opět prožijeme krásných 14 dní plných srandy, pohody a dobrodružství.. Pooooooooooooozor! Pohov! Rozchod :-) THS a spol.